Ontdek hier alle info over onze inschrijvingen!
Alle informatie over onze bakkerij, restaurants, kapsalon, schoonheidsbehandelingen en vergaderzalen!

Vakken

Tweede graad
Algemene vorming 3de 4de
Aardrijkskunde 1 1
Engels 2 2
Frans 2 2
Geschiedenis 1 1
Godsdienst 2 2
ICT 1 1
Lichamelijke opvoeding 2 2
Natuurwetenschappen 2 1
Nederlands 4 4
Wiskunde 3 3
Specifieke vorming
Fotografie
Algemene kunstbeschouwing 1 1
Specifieke kunstbeschouwing 1 1
Atelier fotografie 6 7
Digitale technieken 2 2
Technologie 2 2
TOTAAL 32 32

Fotografie (3+4)

Een richting voor jou?

2de graad Dubbele finaliteit

Fotografie

Visuele communicatie wordt steeds belangrijker. Fotografie, video en multimedia zijn niet meer weg te denken. In een tijd van beeldcultuur is onze opleiding fotografie met aandacht voor audiovisueel bewegend beeld  een richting met toekomst.

Kan jij starten?

  • Je hebt een getuigschrift 1ste graad A-stroom

We spreiden de opleiding fotografie over vier jaar. Je kan starten in de 2de graad.

Fotografie is een richting in de dubbele finaliteit: naast de praktijkgerichte vakken nemen ook algemene en artistieke vakken een belangrijke plaats in het lesprogramma. Wij vinden het belangrijk dat toekomstige fotografen een brede en kritische kijk krijgen op de wereld die hen omringt. We bieden zowel fotografie als video aan.

Je talenten

  • Je hebt een passie voor visuele vormgeving.
  • Je wil graag nieuwe technieken verkennen.
  • Je bent creatief en je wil je artistieke visie omzetten naar een passende beeldtaal.
  • Je wil zelfstandig je ideeën uitwerken, maar je werkt en deelt ook graag je inspiratie in teamverband.

Je uitdagingen

  • Je leert de fotografische basistechnieken kennen en toepassen. Je hebt  aandacht voor de inhoudelijke, beeldende en technische aspecten.
  • Je verdiept je in het creatieve proces en leert jouw werk vorm te geven.
  • Je ontwikkelt de vaardigheid om te experimenteren met (bewegend) beeld en kiest technieken  in functie van je gekozen concept.
  • Je leert werken met grafische programma’s zoals Photoshop, Lightroom en Indesign waarmee je jouw ideeën vorm kan geven.
  • Je leert deadlines te respecteren.

 

Benieuwd naar de knappe werken die onze leerlingen Fotografie zoal maken?

De strafste werken van 3 Foto

De strafste werken van 4 Foto

De strafste werken van 5 Foto

De strafste werken van 6 Foto



terug naar studieaanbod

Jouw toekomst!

De meest logische stap is dat je binnen het ‘Huis van Creativiteit’ doorstroomt naar de derde graad Fotografie. Ook andere studierichtingen blijven mogelijk. Na de derde graad kan je doorstromen naar diverse professionele en academische bacheloropleidingen of je kiest meteen voor een  job in de fotografie-industrie of reclamewereld of een job als zelfstandig fotograaf. Je kan ook kiezen voor een Se-n-Se (na OK4).